מה זה פינבול ?


 


 

  מה זה פינבול?   

פינבול או בשמו העממי פליפר הוא משחק אשר משתמש בחתיכות פלסטיק דמויות מחבט על מנת להכות בכדור מתכת. השחקן מנסה לצבור נקודות על ידי תמרון של אחד או יותר כדורי מתכת על לוח משחק שנמצא בתוך קופסה עם מכסה זכוכית. המטרה העיקרית של המשחק היא לזכות בכמה שיותר נקודות. מטרה נוספת היא למקסם את זמן המשחק על ידי השארת הכדור על לוח המשחק כמה שיותר זמן, זכייה בכדורים נוספים ו\או זכייה במשחק חינם.

משחק הפינבול טומן בחובו הרבה מעבר למכות חסרות פשר בכדור. פינבול מאתגר את השחקן בכך שהוא מכריח אותו לשלב מרכיבים שונים כתכנון אסטרטגיה, קואורדינציה בין עין ליד, תפיסה מרחבית ועוד על מנת להצליח. משחקי הפינבול פונים לכלל הגילאים כולל ילדים וזקנים ומהווים מקור הנאה לזמן ארוך.

כל משחק פינבול מתוכנן ומעוצב סביב נושא נבחר כגון סרט או סדרה פופולאריים, ענפי ספורט מתחומים שונים, ידוענים למיניהם, משחקים אחרים, גורמי טבע  והרבה נוספים. בחירת נושא המשחק היא החלטה חשובה אשר משפיעה על כל שאר המרכיבים.
לכל משחק נכתבת עלילה בהתאם לנושא המשחק אשר מורכבת מסט חוקים המגדירים את המשימות במשחק, מרכיבי הנקודות, דרך ההתקדמות וכולי. העלילה היא מה שמבדילה בין משחקי הפינבול השונים!
לוח המשחק מעוצב על פי הנושא הנבחר, מותאם לחלוטין לעלילה, ובדרך כלל עמוס במאפיינים ברוח נושא המשחק. לכל משחק נבנה פסקול גם הוא על בסיס נושא המשחק המשלב מוסיקה, אמרות ידועות ועוד.
לוח המשחק, לוח התצוגה וגוף המכונה מאוירים לחלוטין בציורים מושכי תשומת לב גם הם כמובן בהתאמה מלאה לנושא המשחק.
למעשה ובניגוד לדעה הרווחת לא כל משחקי הפינבול הם "אותו דבר". העיקרון הבסיסי אומנם דומה וכך גם הצורה החיצונית אך בכך מסתיימים קווי הדמיון. מכיוון שלכל משחק קיים עלילה משלו הדרך להצלחה משתנה ממשחק למשחק.

 

מקורו של המשחק הנו בארצות הברית. ההיסטוריה של משחק הפינבול הולכת אחורה עד לשנות השלושים של המאה ה- 20!

עדויות לכך ניתן למצוא באין ספור סרטים וסדרות טלביזיה אמריקניות בהן מופיע משחק הפינבול.

עד עצם היום הזה מיוצרות מכונות פינבול בארה"ב ולא בכדי נחשב משחק הפינבול לאחד מסמלי התרבות האמריקנית.

מכונות הפינבול מוקמו במקומות שונים כגון אולמות ארקייד, אולמות באולינג פאבים ועוד ברחבי ישראל. אך כיום כמעט ולא ניתן למצוא אותן בשום מקום.

בשנות השבעים והשמונים מכונות הפינבול שלטו באולמות המשחק, הרבה לפני שנכנסו מכונות הוידיאו והיוו מקור הנאה בלתי נלאה לציבור ומקור הכנסה נאה לבעליהם.

משחק הפינבול משלב בתוכו מרכיבים שונים של ניסיון,מזל וחוזק נפשי. שילוב נכון של מרכיבים אלו הוא מה שעושה שחקן פינבול לטוב.

משחק הסופרנוס החדש מבית סטרן

 

 

מה זה פינבול ? | משחקים למכירה | רקע \ הסטוריה | חדשות ואירועים | מרכיבי המשחק | טכניקות וטיפים | לינקים מעניינים | מאחורי הקלעים | כמה זה עולה? | צור קשר